Millistest materjalidest valmistatakse enamasti riideid?

Tea oma valikuid kui ostad riideid, siis oleks ka hea eelnevalt teada toodete valmistamisel kasutatavate kangaste liike.

Et kodutöö oleks juba ette ära tehtud, toome siin välja põhilised kangaliigid, millest riideid valmistatakse.

Meriinovill

Meriinovilla saadakse Arles merino lammastelt. Meriinovillast valmistatud riided ja pesu on väga kvaliteetsed ja kauakestvad. Tänu oma suurepärastele omadustele on need kõrgelt hinnatud nii lapsevanemate kui sportlaste seas. Soe pesu on meie kliimas asendamatu, reguleerides kehatemperatuuri ja juhtides samal ajal niiskust kehast eemale. Lisaks on meriinovillased riided suurepäraselt kasutatavad vaba aja riietusena.

Puuvill

Puuvill on kõige sagedamini kasutatav ja eelistatuim materjal, kuna see on vastupidav, hingav ja pehme. Jaguneb omakorda alaliikideks:

Egiptuse puuvill – kõige luksuslikum sort, mida kasutatakse eriti kõrgekvaliteediliseks riiete valmistamiseks. Egiptuse puuvill kasvab soojas ja kuivas Põhja-Aafrika kliimas ning see on eriti pikakiuline, tänu millele ongi saavutatav see nii väga ihaldatud pehmus ja läige, mis Egiptuse puuvilla iseloomustab.

Pima puuvill – samuti tuntud oma pehmuse ja naturaalse läike poolest. Pima puuvillal on keskmine kuni ülipikk kiud, mis on riiete valmistamise jaoks ideaalne. Kasvab põhiliselt Edela-Ameerikas.

Kõrgustike puuvill – keskmise pikkusega kiuga, toodetakse Ameerika Ühendriikides.

Polüester Inimese poolt valmistatud naturaalne kiud, mis on toodetud polümeeridest. Tavaliselt on polüestrist riided suhteliselt karedad ja ka hinnaklassilt on need odavamad. Polüestrit kasutatakse siiski rohkem puuvillasegude koostisosana. Sageli kasutatakse ka segumaterjale, peamiselt suurema vastupidavuse saavutamiseks. Võivad olla segud eri liiki puuvilla-, siidi-, jmt. kiududest, enamasti puuvilla ja bambuse, siidi või polüestrist saadud viskooskiudude segu.

Jäta tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga