Mida me tegelikult puuvilla – maailma kõige populaarsema kanga – kohta teame?

Mittemahepõllumajanduslik puuvill moodustab üle 50% kogu kiuvajadusest kogu maailmas ja selle nõudmisega sammu pidamiseks kasutavad kasvatajad kunstlikke vahendeid ja pestitsiidide liigset kasutamist, et muuta põllukultuurid kiiremaks.

Puuvill, nagu me seda teame – tavapäraselt kasvatatud puuvill – kasutab rohkem pestitsiide kui ükski teine ​​põllukultuur kogu maailmas, nii et see on pälvinud „auhinna”, kuna on kõige mustem saak maa peal: see tarbib 16% maailma insektitsiididest ja nõuab 2 miljardit dollarit pestitsiidides igal aastal. Need kemikaalid on mürgised, seega kahjulikud mitte ainult põllumeestele ja töötajatele, vaid ka tarbijatele ja ka kogu elusloodusele.

Fakt: ühe mittemahepõllulise puuvillase t-särgi tootmiseks kulub 2700 liitrit vett. See on hull kogus vett.   Mis on alternatiiv? Orgaaniline puuvill! Mahepuuvill on toodetud ja sertifitseeritud vastavalt mahepõllumajanduse standarditele ilma kunstliku sisendita. Ta kasutab kasvatamiseks palju vähem vett, kuna orgaanilise puuvilla kasvatajad kasutavad tavaliselt vihma palju rohkem kui niisutamist. Lisaks kasutavad orgaanilise puuvilla kasvatajad kahjulike kemikaalide toetamise asemel kasulikke putukaid, soodustades sellega bioloogilist mitmekesisust. See on hea inimkonnale ja maale. On üldteada, et mitmesugused nahaallergiad on otseselt seotud kemikaalidega, mida kasutatakse mittemahepõllumajanduslikus puuvillakasvatuses. Enamik mitmesuguste nahaprobleemidega inimesi teatab oma seisundi dramaatilisest paranemisest, kui nad olid vahetanud orgaanilise puuvilla rõivaste ja voodiliinide vastu.

Kui valite Kidsbury orgaanilised lasteriided, investeerite oma lapse heaolusse ja mugavusse. Orgaanilise puuvilla valimisel toetate vee säästmist, puhtamat õhku, paremat mulda ja põllumajandustootjate toimetulekut. Seetõttu on orgaanilise puuvilla hind mõnikord (kuid mitte alati, nagu näete, on Kidsbury hinnad väga sõbralikud) natuke kõrgem.

Me kasutame 100% -list Egiptuse puuvilla, seega on meie rõivad kerged, hingavad ja väga-väga pehmed.

Fakt: mahepõllumajanduse toetamine on hädavajalik, kui tahame luua puuvillakasvatajatele paremaid töötingimusi, kuna mahepuuvilla kasvatamine on rohkem reguleeritud ja seega õiglase kaubandusega.

Veel üks positiivne külg: erinevalt tavalisest puuvillast on orgaaniline puuvill väga vastupidav – seda saab kanda aastaid! Kui teil on mitu last, võib samu rõivaid kanda lapselt lapsele.

Nii et küsige endalt see küsimus: kas te tõesti tahaksite oma kõige väiksema naha kõrvale kõige räpasemat saaki? Vastus on muidugi eitav. Imikud ja väikelapsed on pestitsiididega seotud terviseprobleemide suhtes kõige haavatavamad. Kui otsustate osta orgaanilist puuvilla, säästate oma lapsi kahjulike ainetega kokkupuutest ning tagate turvalise ja tervisliku keskkonna. Orgaaniline puuvill on nutikas valik. See on investeering tulevikku – kui soovime vähendada oma süsinikujalajälge, kui tahame parandada oma perede, kogukondade ja meie planeedi tervist, on tee orgaaniline.

Jäta tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga