Mida lapsele lasteaeda selga ja jalga panna?

Mida lapsele lasteaeda selga ja jalga panna?

Varsti on käes see aeg kui suvepuhkus saab läbi ja lapsed lähevad taas lasteaeda. Pikalt leierdatud teema meie perekonnas,kõik pisidetailid on omast arust läbi mõeldud aga täna tegin lapse kapi lahti ja….silme ees terendas lause: Issake,lapsel pole midagi selga panna. Hakkasin siis mõtlema, et mida üks laps lasteaeda vajab?

 

* Lasteaias peavad olema parimad ilmastikukindlad riided, autosse/poodi/linna teatrisse neid vaja pole.

*Võimalikult lollikindlad varinadid – arvesta, et kasvataja ei suuda paarikümne pisikese riietel kogu aeg silma peal hoida ja neid kohendada, nagu me ise oma 1-2 lapsega teeme. Seega müts, mida on eelnevalt testitud – jääb ka tunni jooksul oma kohale, ei lähe paljaks kõrvad, otsaesine, kukal, ei keerle peas.

*Krõpsudega tossud/saapad, mis lahti ei tule. Püksisääred ei tohi üles kerida ja säär vahelt paljaks minna, jopelukk lahti tulla, selg paljaks minna jne. Proovi järgi nii, et ära kohenda lapsega õueskäigu jooksul midagi. Loomulikult kasvataja kohendab ka, aga ta ei pruugi kohe märgata ja laps on juba külma/märga saanud.

*Jalanõuks kindlasti mingid sandaalid. Parem nahast, aga no ikka lahtised, et jalg hingata saaks. Kummiga sussis on jalg väga umbses ja terve päev on niimoodi paha olla.

*Võimalikult vähe kihte. Kuigi kihiline riietus on parem, võtab selgapanek rohkem aega, mõni asi läheb meelest või kaob ära. Seega kombe otse toariietele, tuukrimüts, voodriga kummikud, mitte sokid+kummikud.

*Riided, millega juba laps ise hakkama saab – kummiga, krõpsudega, hästi jalgatiritavad sukkpüksid, mitte kinniseid selja taga jms.

*Kergesti pestavad, kirjud, mitte väga heledad riided. Pigem puuvillased, kui sünteetilised, sest need ei aja last higistama.

Jäta tagasiside

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga